Hřbitovní architektura

Mezi hlavní činnosti společnosti Kamenosochařství Stránský, patří výroba a renovace pomníků.

  • Urnové pomníky
  • Jednohorobové a dvouhorobové pomníky
  • Hrobky
  • Písma a nápisní deksy
  • Pískování a čistění pomníků
  • Lucerny, vázy a ostatní doplňky

 

PÍSMO, ORNAMENTY A FOTOGRAFIE

Jedním ze základních prvků, který je součástí každého pomníku je nápis. Nápisy je možné zpracovat v několika základních písmech nebo dle přání zákazníka lze použít specifické písmo. Nápis je možné vždy doplnit ornamenty nebo fotografií.

 

 

 

 

 

 Nápisy, obnova písma a přípisy

  

Všechny typy pomníků, hrobky i památné kameny lze doplnit nápisem. Nejžádanější jsou pískované nápisy, které se následně zdobí stříbrem nebo 24 karátovým plátkovým zlatem, ale mohou také zůstat v přírodní podbě zhrubeného kamene. Alternativním řešením je použití prefabrikovaných písmen z bronzu, které vystupují nad povrch kamenné desky.

Pro naše zákazníky zajišťujeme nové nápisy, obnovu starých nápisů "zlacení a stříbření" nebo přípis ke stávajícímu nápisům.

 

KATALOG PÍSMA

 

 

pismo-01-600x500 72

pismo-01-600x500 72

pismo-01-600x500 72

pismo-01-600x500 72

pismo-01-600x500 72


 

 

 

 

 

 Ornamenty

  

Nápisy je možné na přání zákazníka doplnit pískovanými ornamenty, které mohu zůstat v přírodní podobě zhrubeného kamene, případně je ostřbřit nebo ozlatit. Ornamenty lze také instalovat v podobě prefabrikovaných dílů z antikorozních materiálů v několika povrchových úpravách nebo také z bronzu.

 

KATALOG PÍSKOVANÝCH ORNAMENTŮ

 

 

Zlacené a stříbřené ornamenty

Pískované ornamenty do kamene

Doplňky z bronzu


 

 

 

 

 

 Fotografie

 

Mimo ornamentů a nápisu lze nápisní desku doplnit fotografií. Nejběžněji používané typy fotografií jsou keramické různých velikostí a tvarů, které se instalují přímo na nápisní desku. Druhou nejžádanější variantou jsou gravírované fotografie přímo do kamene.

 

 

Keramická fotografie na pomník

Keramická fotografie

Gravírovaná fotografie do kamene